Nasze kawy

Etiopia Yigracheffe

Etiopia znajduje się we wschodniej części Afryki i graniczy z Somalią, Kenią i Sudanem. Jest ona jednym z największych państw w Afryce, i jednym z czołowych państw na swiecie zajmujących się produkcją kawy. Arabica Etiopia Yirgacheffe należy do najlepszych kaw pochodzących z Afryki. Uprawiana jest w okolicach miasta Yirgacheffe, położonego w prowincji Sidamo. Krzewy kawowca rosną tam na wysokości około 1500-2000 metrów nad poziomem morza. Ziarna kawy uprawiane są tam organiczne i zbierane ręcznie, podawane są mokrej metodzie obróbki. Kawa Yirgacheffe charakteryzuje się lekką konsystencją i idealną kwasowością, posiada intensywne aromaty i pyszną nutę słodkiej brzoskwini z czekoladowym posmakiem. 

 

Brasil Top Genuine Cerrado

Brazylia to jedno z największych państw świata, obejmujące połowę Ameryki Południowej. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża atlantyckiego oraz rzeki Amazonki. Brazylia jest największym producentem kawy na świecie. Często nazywana kawowym imperium, ponieważ uprawa kawy jest głównym elementem brazylijskiej gospodarki, natomiast najlepsze kawy brazylijskie pochodzą ze wzgórz Santos i Bahia. Oryginalna kawa Brasil Cerrado to  100%  ziaren kawy Arabica, rosnąca na wysokości 800-900 metrów nad poziomem morza na wzgórzu Santos. Cerrado ma pełną cielistość, pozbawioną goryczy i jest dobrze zbalansowana. Kawa aromatyczna z nutą orzechów, karmelu i czekolady.

 

Guatemala Huehuetenango 

Gwatemala jest to państwo położone w Ameryce Środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym.  Gospodarka Gwatemali oparta jest na uprawach kawy, trzciny cukrowej i bananów. Guatemala Huehuetenango należy do najlepszej kawy na świecie, tak jak Etiopia Yirgacheffe. Ziarna kawy rosną na wysokości 1600 - 1700 metrów nad poziomem morza. Ziarna zbierane są ręcznie, myte w krystalicznie czystej wodzie i suszone na słońcuSmak tych 100% ziaren kawy Arabica jest lekko kwiatowy, nieco gorzka czekolada z nutą cytrusów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl